Blog

nawierzchnia-ogrodowa

Bruk, to idealny materiał na trwałą, estetyczną i łatwą w pielęgnacji nawierzchnię ogrodową. Chętnie wykorzystywany w przydomowych ogródkach, jak i większych projektach inwestycyjny, powierzchnia brukowa, ma niewątpliwie wiele zalet.

Nowoczesne nawierzchnie brukowe są łatwe w czyszczeniu za pomocą myjek ciśnieniowych. Kostka tańsza, nie ustępuje już estetyką najszlachetniejszym tworzywom, takim jak granit, czy drewno.

O ile niema jednego faworyta w kategorii powierzchni brukowych, o tyle ich rodzajów jest od zatrzęsienia. Bruk betonowy, klinkierowy, kamienny i drewniany mają swoje specyficzne zalety. Dziś dowiemy się o przeznaczeniu i parametrach każdej ze wspomnianych nawierzchni w ogrodzie. Z nami projekty brukarskie nie są problemem!

Szukasz idealnego sposobu na niezawodną nawierzchnię ogrodową? Nie masz czasu na czyszczenie i utrzymywanie drogich powierzchni? Oto gotowe rozwiązanie! Dowiedz się więcej o bogatej ofercie nawierzchni brukowych. Czytaj dalej!

 

Bruk betonowy – popularny, tani, niezawodny

 

Nowoczesna, betonowa kostka brukowa, to produkt tani, łatwy w obróbce i niezwykle popularny. Dzięki nowym technologiom odlewania kostki, możemy otrzymać nieograniczoną paletę barw i kształtów. Uszlachetniona kostka betonowa pozwala imitować kamień, drewno i inne tworzywa.

Beton jest tez łatwy w utrzymaniu i relatywnie odporny na uszkodzenia mechaniczne, przy stosunkowo niskiej cenie. Zwykła myjka ciśnieniowa i kilka minut wystarczą na skuteczne oczyszczenie nawierzchni ogrodowej, bez zerwania fugi.

Dodatkowo, korzystając z wyrobów obijanych, możemy otrzymać tzw. starobruk, bardzo estetyczny fason kostki w stylu vintage. Kostki betonowe płukane, z delikatną warstwą kruszywa na wierzchu mają bardzo dobre właściwości antypoślizgowe. Niezależnie od twoich potrzeb, kostka betonowa to najbardziej uniwersalna nawierzchnia ogrodowa.

Zabezpieczenie kostki betonowej:  Pamiętaj, że bruk betonowy nie jest niezniszczalny. Jego odporność na ściskanie jest ograniczona i nie nadaje się on jako powierzchnia podjazdów maszyn ciężkich. Dodatkowo, warto zabezpieczyć ją za pomocą impregnatów do betonu. Ograniczysz w ten sposób nasiąkliwość kostki w ogrodzie z automatycznym systemem nawadniania. Zaimpregnowana kostka zachowa dłużej swoją barwę i będzie odporna na negatywne działanie promieni UV.

 

Bruk klinkierowy – odporny na wodę i estetyczny

 

W odróżnieniu od kostki betonowej, klinkier wytwarza się z gliny i piasku. Wypalany w wysokiej temperaturze bruk klinkierowy, cechuje się wytrzymałością na uszkodzenie mechaniczne, chemiczne, płowienie i wyjątkową nienasiąkliwość.

Bruk klinkierowy nie wymaga dodatkowego zabezpieczenia impregnatami. Wysoka temperatura wypalania, pozwala na zabezpieczenie przed wilgocią i utrata koloru. Jeżeli chcesz dodatkowej ochrony bruku klinkierowego, warto zabezpieczyć nawierzchnie ogrodową substancją antypoślizgową. Jako, że nie absorbuje on wody, ścieżka z klinkieru może być śliska.

 

Kostka kamienna – ponadczasowa wytrzymałość

 

Bezapelacyjnie najszlachetniejsza nawierzchnia ogrodowa na rynku – kostka kamienna, to materiał ceniony od dawien dawna za swoją wytrzymałość, estetykę oraz wytrzymałość. W zależności od potrzeb, jest możliwa obróbka kamienia tak, aby był on:

– łamany (nierówny i szorstki)

– piaskowany (szorstki i równy)

– szlifowany (równy i śliski)

Jeżeli szukasz nieco bardziej luksusowego materiału na idealna nawierzchnię ogrodową, to zdecydowanie polecamy granit. Kostka granitowa, jest dostępna na rynku Polskim w wielu barwach i fasonach.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, dlaczego warto zainwestować w kostkę granitową? Przeczytaj nasz artykuł o zaletach kostki granitowej.

 

Którą kostkę wybrać? – Najlepsza nawierzchnia ogrodowa z …

 

W zależności od głębokości Twojego portfela, możesz zdecydować się na drogi granit, nieco tańszy klinkier lub kostkę betonową. Ekskluzywne powierzchnie zielone będą świetnym miejscem do zastosowania szlachetnej kostki kamiennej. Podobnie w przypadku miejsc narażonych duży nacisk powierzchniowy.

Z doświadczenia wiemy, że kostka klinkierowa nie należy do najpopularniejszych, ale jeśli szukasz materiału odpornego na działanie wody i wyblaknięcie, to jest to produkt dla Ciebie. Znacznie tańsza, niż granit, kostka klinkierowa będzie służyła ci długie lata.

Dla znacznej większości projektów brukarskich w ogrodzie polecamy nowoczesną kostkę betonową. Nawierzchnia ogrodowa wykonana z kostki betonowej ma najlepszy stosunek ceny do jakości. Odporna na działanie wody i ścieranie, łatwa w utrzymaniu i niezwykle tania, pozwala na łatwe przycinanie i dopasowanie do otoczenia ogrodu.

Szukasz fachowców od brukarstwa? Skontaktuj się z nami i odbierz darmową wycenę projektu! Więcej informacji w naszej ofercie usług brukarskich.

 

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Twoje zgody

Google Analytics

Google Analytics wykorzystuje własne pliki cookie głównie do raportowania interakcji użytkowników w Twojej witrynie. Pliki te służą do przechowywania informacji, które nie umożliwiają identyfikacji użytkownika. Przeglądarki internetowe nie współdzielą własnych plików cookie między różnymi domenami. Google Analytics rejestruje adresy IP użytkowników, by umożliwić właścicielom tych witryn zorientowanie się, z jakich części świata pochodzą osoby odwiedzające ich witrynę („geolokalizacja według IP”) oraz chronić bezpieczeństwo usługi. Google Analytics nie udostępnia swoim klientom rzeczywistych adresów IP. Poza tym metoda nazywana maskowaniem adresów IP zapewnia właścicielom witryn korzystającym z Google Analytics opcję polecenia, by system Google Analytics używał do geolokalizacji tylko części adresu IP, a nie jego całości. Warunki korzystania z Google Analytics, do których muszą stosować się wszyscy użytkownicy tej usługi, zabraniają przekazywania do Google Analytics informacji umożliwiających identyfikację osób.

_ga,_gat,_gid,gadwp_wg_default_dimension, gadwp_wg_default_metric,gadwp_wg_default_swmetric

Facebook