Blog

nawierzchnia-ogrodowa

Bruk, to idealny materiał na trwałą, estetyczną i łatwą w pielęgnacji nawierzchnię ogrodową. Chętnie wykorzystywany w przydomowych ogródkach, jak i większych projektach inwestycyjny, powierzchnia brukowa, ma niewątpliwie wiele zalet.

Nowoczesne nawierzchnie brukowe są łatwe w czyszczeniu za pomocą myjek ciśnieniowych. Kostka tańsza, nie ustępuje już estetyką najszlachetniejszym tworzywom, takim jak granit, czy drewno.

O ile niema jednego faworyta w kategorii powierzchni brukowych, o tyle ich rodzajów jest od zatrzęsienia. Bruk betonowy, klinkierowy, kamienny i drewniany mają swoje specyficzne zalety. Dziś dowiemy się o przeznaczeniu i parametrach każdej ze wspomnianych nawierzchni w ogrodzie. Z nami projekty brukarskie nie są problemem!

Szukasz idealnego sposobu na niezawodną nawierzchnię ogrodową? Nie masz czasu na czyszczenie i utrzymywanie drogich powierzchni? Oto gotowe rozwiązanie! Dowiedz się więcej o bogatej ofercie nawierzchni brukowych. Czytaj dalej!

 

Bruk betonowy – popularny, tani, niezawodny

 

Nowoczesna, betonowa kostka brukowa, to produkt tani, łatwy w obróbce i niezwykle popularny. Dzięki nowym technologiom odlewania kostki, możemy otrzymać nieograniczoną paletę barw i kształtów. Uszlachetniona kostka betonowa pozwala imitować kamień, drewno i inne tworzywa.

Beton jest tez łatwy w utrzymaniu i relatywnie odporny na uszkodzenia mechaniczne, przy stosunkowo niskiej cenie. Zwykła myjka ciśnieniowa i kilka minut wystarczą na skuteczne oczyszczenie nawierzchni ogrodowej, bez zerwania fugi.

Dodatkowo, korzystając z wyrobów obijanych, możemy otrzymać tzw. starobruk, bardzo estetyczny fason kostki w stylu vintage. Kostki betonowe płukane, z delikatną warstwą kruszywa na wierzchu mają bardzo dobre właściwości antypoślizgowe. Niezależnie od twoich potrzeb, kostka betonowa to najbardziej uniwersalna nawierzchnia ogrodowa.

Zabezpieczenie kostki betonowej:  Pamiętaj, że bruk betonowy nie jest niezniszczalny. Jego odporność na ściskanie jest ograniczona i nie nadaje się on jako powierzchnia podjazdów maszyn ciężkich. Dodatkowo, warto zabezpieczyć ją za pomocą impregnatów do betonu. Ograniczysz w ten sposób nasiąkliwość kostki w ogrodzie z automatycznym systemem nawadniania. Zaimpregnowana kostka zachowa dłużej swoją barwę i będzie odporna na negatywne działanie promieni UV.

 

Bruk klinkierowy – odporny na wodę i estetyczny

 

W odróżnieniu od kostki betonowej, klinkier wytwarza się z gliny i piasku. Wypalany w wysokiej temperaturze bruk klinkierowy, cechuje się wytrzymałością na uszkodzenie mechaniczne, chemiczne, płowienie i wyjątkową nienasiąkliwość.

Bruk klinkierowy nie wymaga dodatkowego zabezpieczenia impregnatami. Wysoka temperatura wypalania, pozwala na zabezpieczenie przed wilgocią i utrata koloru. Jeżeli chcesz dodatkowej ochrony bruku klinkierowego, warto zabezpieczyć nawierzchnie ogrodową substancją antypoślizgową. Jako, że nie absorbuje on wody, ścieżka z klinkieru może być śliska.

 

Kostka kamienna – ponadczasowa wytrzymałość

 

Bezapelacyjnie najszlachetniejsza nawierzchnia ogrodowa na rynku – kostka kamienna, to materiał ceniony od dawien dawna za swoją wytrzymałość, estetykę oraz wytrzymałość. W zależności od potrzeb, jest możliwa obróbka kamienia tak, aby był on:

– łamany (nierówny i szorstki)

– piaskowany (szorstki i równy)

– szlifowany (równy i śliski)

Jeżeli szukasz nieco bardziej luksusowego materiału na idealna nawierzchnię ogrodową, to zdecydowanie polecamy granit. Kostka granitowa, jest dostępna na rynku Polskim w wielu barwach i fasonach.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, dlaczego warto zainwestować w kostkę granitową? Przeczytaj nasz artykuł o zaletach kostki granitowej.

 

Którą kostkę wybrać? – Najlepsza nawierzchnia ogrodowa z …

 

W zależności od głębokości Twojego portfela, możesz zdecydować się na drogi granit, nieco tańszy klinkier lub kostkę betonową. Ekskluzywne powierzchnie zielone będą świetnym miejscem do zastosowania szlachetnej kostki kamiennej. Podobnie w przypadku miejsc narażonych duży nacisk powierzchniowy.

Z doświadczenia wiemy, że kostka klinkierowa nie należy do najpopularniejszych, ale jeśli szukasz materiału odpornego na działanie wody i wyblaknięcie, to jest to produkt dla Ciebie. Znacznie tańsza, niż granit, kostka klinkierowa będzie służyła ci długie lata.

Dla znacznej większości projektów brukarskich w ogrodzie polecamy nowoczesną kostkę betonową. Nawierzchnia ogrodowa wykonana z kostki betonowej ma najlepszy stosunek ceny do jakości. Odporna na działanie wody i ścieranie, łatwa w utrzymaniu i niezwykle tania, pozwala na łatwe przycinanie i dopasowanie do otoczenia ogrodu.

Szukasz fachowców od brukarstwa? Skontaktuj się z nami i odbierz darmową wycenę projektu! Więcej informacji w naszej ofercie usług brukarskich.

 

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook