Blog

Dlaczego warto wybrać kostkę brukową

Bruk jest najlepszym wyborem, jeśli chodzi o wykończenie powierzchni w ogrodach przydomowych, z wielu powodów. Oto niektóre z powodów, dla których kostka brukowa jest najlepszym wyborem.

1. Przyjazny dla użytkownika

Jeśli masz wystarczającą wiedzę i odpowiednie narzędzia do układania nawierzchni brukowej, możesz to zrobić samodzielnie. Ścieżka lub podjazd z bruku nie przysporzą ci nigdy problemów jak choćby elementy podłoża z litego betonu i odkrytego kruszywa. Obie alternatywy dla kostki brukowej wymagają dużego doświadczenia, jeśli chcesz osiągnąć najlepsze wyniki w ich utrzymywaniu i użytkowaniu.

2. Szeroka gama wzorów kostki brukowej

Istnieje wiele unikalnych wzorów nawierzchni brukowej. Pochodzą ze wspaniałych wzorów, kolorowych wzorów, a wykończenia i wzory są jedyne w swoim rodzaju. Projekty są dostępne dla tradycyjnych i nowoczesnych odcieni. Dostępne rozmiary wahają się od 600 x 600 mm do 200 x 100 mm, a kolory są dopasowane do tekstury w murze, betonie, glinie i kamieniu naturalnym. Podczas planowania projektu z kostki nigdy nie będziesz ograniczony/a materiałem. Przy tak szerokiej gamie produktów ogranicza cię jedynie wyobraźnia.

3. Łatwa naprawa kostki

Bardzo łatwo jest sortować popękane elementy kostki brukowej. Na pewno o wiele łatwiej, niż w przypadku wykończenia betonem. W przypadku betonu trzeba dodać warstwę cementu, a za pomocą kostki brukowej wystarczy wyciągnąć element który uległ uszkodzeniu, dodać materiał podkładu (piach, chudy beton, grys) i ponownie umieścić nowy element bruku. Nic skomplikowanego, prawda?

4. Długotrwałe

Jeśli zapewnisz odpowiednią konserwację utwardzonej nawierzchni, elementy bruku pozostaną przez lata w świetnym stanie.

5. Stosunek jakości do ceny

Kostka brukowa jest dostępna w bardzo przystępnych cenach. Nie ma znaczenia, jaki styl wybierzesz, wszystkie są opłacalne i nie wpłyną negatywnie na Twój budżet przy projekcie budowlanym. Kostka brukowa jest tańsza od wylania kilku warstw betonu, a jakość powstałej powierzchni z bruku przedstawia się znacznie lepiej niż w przypadku pękającego betonu. Opłacalność dotyczy również instalacji. Jedynym przypadkiem, w którym koszty są prawie podobne, jest moment przygotowania podłoża, ponieważ przestrzeń musi być wykopana, wypoziomowana i wypełniona materiałem na fundament, który tworzy podstawę zarówno dla podłoża z kostki brukowej jak i betonu. Aby powierzchnie betonowe były najwyższej klasy, zaleca się stosowanie odpowiedniego piasku pod dany element nawierzchni oraz samą kostkę wysokiej jakości od dobrego producenta.

6. Łatwe przebudowy

Jak łatwo usunąć betonową płytę? Aby to zrobić, musisz użyć młota kowalskiego, piły do ​​wyburzeń lub młota podnośnikowego? W przypadku, gdy betonowa płyta, którą chcesz usunąć, obejmuje dużą przestrzeń, musisz zastosować koparki i inne ciężkie maszyny. Jednak ten problem nie dotyczy kostki brukowej. Powierzchnie z bruku wymagają jedynie ponownego ułożenia ich na już utwardzonym podłożu. W przeciwieństwie do betonowych płyt nie potrwa to długo.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook