Blog

Jak-wybrać-odpowiedni-produkt-na-podłoże-z-bruku

Jeszcze w latach 90., kiedy kostka brukowa po raz pierwszy naprawdę wystartowała w Polsce, wybór bloków brukowych był stosunkowo prosty, polegający na tym, że zdecydował się na glinianą cegłę lub betonowe bloki (po prawej stronie). ), a następnie wybierając jedną z kilku odmian kolorystycznych. Ponieważ jednak rynek rozwinął się i stał się bardziej wyrafinowany, a technologia produkcji uległa poprawie, tak więc wybór cegieł i klocków, został wyspecjalizowany i rozwinięty, aż do dnia dzisiejszego mamy do czynienia z ponad 1200 różnymi rodzajami kostki w samej Polsce.

Jak wybrać odpowiedni układ do konkretnego projektu? Ten wpis ma na celu poprowadzenie użytkowników, projektantów, wykonawców i właścicieli domów przez oszałamiającą gamę dostępnych dla nich kostek brukowych.

 

Produkty typowe dla danego regionu

 

Pewne typy bloków są wytwarzane przez więcej niż jednego producenta – na przykład typowa czerwono-czarna prostokątna układarka widoczna prawie wszędzie to blok brytyjskiego standardu lub jego pochodna i jest wypalany przez ponad pół tuzina największych bruków producenci w kraju, często z przemyślanymi nazwami marketingowymi, takimi jak Driveline®, Omega®, Pedesta® i wiele, wiele innych. W Polsce króluje zdecydowanie kostka szara, Betonowa od takich producentów jak Polbruk, czy Superbet.

Podobnie, jeśli jeden producent ma nowy wzór, który wydaje się chwytać kawałek rynku, to nigdy nie jest zbyt długo, zanim inni producenci będą mieli swoją własną wersję na sprzedaż, często oferując zmianę rozmiaru lub koloru, która nie była dostępna w oryginalnym produkcie.

 

Beton czy cegła?

 

Pierwszy wybór należy wykonać między glinianymi cegłami lub betonowymi blokami. Wady i zalety każdego z nich są wymienione poniżej.

Kostka Betonowa:

– Stosunkowo tania

– Mnóstwo kształtów do wyboru

– Dostępne bloki pokryte różnorodną teksturą

– Bardzo dokładne rozmiary

– Szeroki wybór głębokości bloków od 40 mm do 100 mm lub więcej

– Kolory z czasem zanikają

– Powinien trwać co najmniej 20 lat

 

Kostka Ceglana:

– Ceny zwykle nieznacznie wyższe niż beton, w zależności od koloru

– Wyjątkowo wytrzymały

– Naturalny kolor nie zniknie

– Dostępne układarki z wzorem

– Podatna na ataki mchów

– Tolerancja wielkości jest dość zmienna ze względu na proces wypalania

– Głównie kwadratowe lub prostokątne

– Bardzo trudne do przecięcia

– Większy wybór głębokości bloków (60, 65 lub 80 mm)

– Prawdopodobnie przetrwa nas wszystkich, nasze dzieci, a także prawdopodobnie ich dzieci!

 

Kilka słów o bruku kamiennym

 

Popularność importowanych nawierzchni z kamienia odniosła ogromny sukces w branży brukarskiej w ostatnim dziesięcioleciu, a to, co zaczęło się od płyt z kamienia, było konsekwentnie rozwijane, ponieważ dostawcy kamienia chcieli zwiększyć przewagę, jaką im dali szokująco niski koszt kamienia z Azji , Afryka, Ameryka Południowa i inne “kraje rozwijające się”, jak są obecnie nazywane. (Czy stary “Trzeci Świat” został zniesiony w politycznej poprawności?)

Jedną z dziedzin, w których ostatnio nastąpił prawdziwy wzrost, jest zastosowanie kostki brukowej z kamienia naturalnego: dokładne wymiary bloków z wybranego kamienia, układane dokładnie w taki sam sposób jak bardziej znane układarki betonów i / lub gliny.

Ponadto, wraz z rozwojem technologii produkcji, coraz bardziej dostępne stają się podobne do kamienia urządzenia do układania betonu. Obecnie dostępna jest szeroka gama produktów, a większość lepszych produktów opiera się na wykorzystaniu produkcji Face Mix, polegającej na górnej warstwie rekonstytuowanego kamienia, którym często jest granit lub piaskowiec kwarcowy.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Twoje zgody

Google Analytics

Google Analytics wykorzystuje własne pliki cookie głównie do raportowania interakcji użytkowników w Twojej witrynie. Pliki te służą do przechowywania informacji, które nie umożliwiają identyfikacji użytkownika. Przeglądarki internetowe nie współdzielą własnych plików cookie między różnymi domenami. Google Analytics rejestruje adresy IP użytkowników, by umożliwić właścicielom tych witryn zorientowanie się, z jakich części świata pochodzą osoby odwiedzające ich witrynę („geolokalizacja według IP”) oraz chronić bezpieczeństwo usługi. Google Analytics nie udostępnia swoim klientom rzeczywistych adresów IP. Poza tym metoda nazywana maskowaniem adresów IP zapewnia właścicielom witryn korzystającym z Google Analytics opcję polecenia, by system Google Analytics używał do geolokalizacji tylko części adresu IP, a nie jego całości. Warunki korzystania z Google Analytics, do których muszą stosować się wszyscy użytkownicy tej usługi, zabraniają przekazywania do Google Analytics informacji umożliwiających identyfikację osób.

_ga,_gat,_gid,gadwp_wg_default_dimension, gadwp_wg_default_metric,gadwp_wg_default_swmetric

Facebook