Blog

posadzka-korytarza

Posadzka to fundament każdego budynku, dlatego musi ona zostać należycie wykonana. Warto zlecić profesjonalny odbiór posadzek, by upewnić się, że podłoże zostało odpowiednio wylane, dzięki temu możemy uniknąć różnego rodzaju usterek w przyszłości. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, jak dokładnie wyglądają profesjonalne odbiory posadzek i kiedy warto się na nie zdecydować.

Czym są odbiory posadzek?

Odbiór posadzek to nic innego, jak sprawdzanie stanu technicznego podłogi po robotach budowlanych, czy została ona wykonana w sposób dokładny, zgodnie z obowiązującymi normami. Wiele osób uważa, że odbiór posadzek polega na wzrokowym sprawdzeniu stanu podłoża, jednak nic bardziej mylnego. W celu sprawdzenia podłoża wykorzystuje się specjalistyczny sprzęt do odbioru posadzek, który precyzyjnie określa m.in. poziom nachylenia posadzki. Korzystanie z profesjonalnego sprzętu jest w tym przypadku niezwykle ważne, ponieważ wielu wad podłoża nie można zobaczyć.

Kto przeprowadza odbiór posadzek?

Audyt techniczny posadzki wykonuje firma audytyposadzek.pl, która wykorzystuje nowoczesne metody badawcze. To firma z 30-letnim doświadczeniem w branży posadzkarskiej, w której pracują zarówno technicy, jak i inżynierowie, dzięki czemu możemy mieć pewność, że odbiór posadzek zostanie wykonany rzetelnie. Firma przeprowadza nie tylko audyty i odbiory posadzek, ale też pomaga zarządzać naprawami i remontami posadzek.

Jak wyglądają odbiory posadzek?

Przy odbiorze posadzek sprawdza się m.in. poziom podłoża, wykorzystuje się do tego poziomicę lub specjalistyczną dwumetrową łatę, która pozwala ocenić, jaki jest poziom odchylenia posadzki, jeśli mieści się ona w przyjętych standardach, to znaczy, że została odpowiednio wykonana. Warto jednak pamiętać, że przy odbiorze posadzek sprawdza się także inne aspekty, nie tylko poziom odchylenia. Równie ważna jest wytrzymałość podłoża na ściskanie i zginanie. Wytrzymałość nawierzchni betonowej na ściskanie sprawdza się przy użyciu młotka Schmidta. Na sam koniec warto sprawdzić także szczeliny dylatacyjne, czy są one wykonane na linii wodorozdziału.

Kiedy warto zdecydować się na odbiór posadzek?

Na profesjonalny odbiór posadzek warto się zdecydować po skończeniu różnego rodzaju robót budowlanych, z tej usługi mogą skorzystać przedsiębiorcy, inwestorzy, jak i osoby prywatne. Przedsiębiorcy mogą zlecić profesjonalny odbiór posadzek po wybudowaniu hali przemysłowej. Osoby prywatne mogą zastanowić się nad skorzystaniem z usługi odbioru posadzek przed kupnem mieszkania w stanie deweloperskim. Tak samo inwestorzy i deweloperzy mogą zlecić odbiór posadzek po skończonych robotach budowlanych, aby upewnić się, że dany obiekt jest bezpieczny i spełnia przyjęte normy.

Odbiory posadzek są niezwykle ważne, wszelkie odchylenia od normy mogą w przyszłości powodować problemy, a to z kolei wiąże się z dodatkowymi kosztami, czy naprawami, dlatego też lepiej jest przeprowadzić odbiór posadzek zawczasu.

Twoje zgody

Google Analytics

Google Analytics wykorzystuje własne pliki cookie głównie do raportowania interakcji użytkowników w Twojej witrynie. Pliki te służą do przechowywania informacji, które nie umożliwiają identyfikacji użytkownika. Przeglądarki internetowe nie współdzielą własnych plików cookie między różnymi domenami. Google Analytics rejestruje adresy IP użytkowników, by umożliwić właścicielom tych witryn zorientowanie się, z jakich części świata pochodzą osoby odwiedzające ich witrynę („geolokalizacja według IP”) oraz chronić bezpieczeństwo usługi. Google Analytics nie udostępnia swoim klientom rzeczywistych adresów IP. Poza tym metoda nazywana maskowaniem adresów IP zapewnia właścicielom witryn korzystającym z Google Analytics opcję polecenia, by system Google Analytics używał do geolokalizacji tylko części adresu IP, a nie jego całości. Warunki korzystania z Google Analytics, do których muszą stosować się wszyscy użytkownicy tej usługi, zabraniają przekazywania do Google Analytics informacji umożliwiających identyfikację osób.

_ga,_gat,_gid,gadwp_wg_default_dimension, gadwp_wg_default_metric,gadwp_wg_default_swmetric

Facebook