Blog

remontdomu


Samodzielna renowacja drewnianych mebli może okazać się satysfakcjonującym zajęciem, które zupełnie odmieni klimat pomieszczeń w naszych domach. W artykule podpowiadamy w jaki sposób można odświeżyć drewniane meble i jakich narzędzi do tego użyć.

 

Jakich narzędzi do drewna użyć?

 

Planując renowację drewnianych mebli zacznijmy od planu tego, jakich efektów naszej pracy oczekujemy, w jaki sposób go uzyskać i jakich do tego narzędzi będziemy musieli użyć. Jeśli chcemy zmienić kolor – konieczna będzie farba lub lakier. Minimalne zmiany w postaci np. nowych gałek do szuflad? Dodatków w sklepach jest mnóstwo. Podczas renowacji może okazać się, że będziemy musieli uzupełnić widoczne w fakturze drewna ubytki – do tego niezbędne będą szpachelki i specjalny preparat wypełniający. Przygotowując się do renowacji warto zaopatrzyć się w różnej grubości papier ścierny, taśmy papierowe, wałki do malowania i wiele innych akcesoriów. Bardzo przydatne mogą okazać się takie maszyny jak szlifierka lub wiertarka do drewna. Ogromny wybór maszyn od renomowanych producentów znajduje się w sklepie JP-Tech: jptech-maszyny.pl/szlifierki-do-drewna. Tego rodzaju zakupy będą inwestycją na lata, dlatego lepiej uprzednio je przemyśleć.

 

Przygotowanie drewnianej powierzchni

 

Z potrzebnymi narzędziami możemy przystąpić do renowacji. Demontujemy wszelkie uchwyty i klamki z mebli, rozkładamy sobie stanowisko pracy tak, aby nie zabrudzić otoczenia. Jeśli nie konsultowaliśmy się wcześniej z pracownikiem sklepu, w którym kupiliśmy dane produkty, zapoznajmy się z instrukcjami poszczególnych środków, których użyjemy. Mogą się one od siebie znacznie różnić, jednak ostatecznie nie powinniśmy mieć problemów z ich nakładaniem. Oczyśćmy powierzchnię drewnianych mebli. Warto pamiętać, że z drewnianej powierzchni niezbędne jest usunięcie starych warstw farby, lakieru lub zabrudzeń. Możemy do tego wykorzystać wspomnianą wcześniej szlifierkę lub papier ścierny. Praca ze szlifierką z pewnością będzie szybsza i przyjemniejsza

malowaniemebli

 

Drugie życie mebli

 

Zaawansowana renowacja mebli może odbyć się także przy pomocy frezarki do drewna. Tymi maszynami możemy zostawiać na drewnie różnorodne wzory. Możemy także wszyć nowe materiałowe obicia. Ciekawym pomysłem jest przerabianie mebli, które możemy kupić w znanych sieciowych sklepach.  Z pewnością efekt będzie zniewalający a my uzyskamy jedyny w swoim rodzaju element dekoracyjny. Odświeżanie mebli staje się coraz bardziej popularne i sprawia mnóstwo frajdy. Z czasem możemy spróbować samodzielnie tworzyć meble od podstaw, co przerodzi się w nowe hobby. Praca z drewnem wymaga cierpliwości, czasu i odpowiednich narzędzi.

Twoje zgody

Google Analytics

Google Analytics wykorzystuje własne pliki cookie głównie do raportowania interakcji użytkowników w Twojej witrynie. Pliki te służą do przechowywania informacji, które nie umożliwiają identyfikacji użytkownika. Przeglądarki internetowe nie współdzielą własnych plików cookie między różnymi domenami. Google Analytics rejestruje adresy IP użytkowników, by umożliwić właścicielom tych witryn zorientowanie się, z jakich części świata pochodzą osoby odwiedzające ich witrynę („geolokalizacja według IP”) oraz chronić bezpieczeństwo usługi. Google Analytics nie udostępnia swoim klientom rzeczywistych adresów IP. Poza tym metoda nazywana maskowaniem adresów IP zapewnia właścicielom witryn korzystającym z Google Analytics opcję polecenia, by system Google Analytics używał do geolokalizacji tylko części adresu IP, a nie jego całości. Warunki korzystania z Google Analytics, do których muszą stosować się wszyscy użytkownicy tej usługi, zabraniają przekazywania do Google Analytics informacji umożliwiających identyfikację osób.

_ga,_gat,_gid,gadwp_wg_default_dimension, gadwp_wg_default_metric,gadwp_wg_default_swmetric

Facebook