Blog

klimatyzer-czy-klimatyzacja-czas-na-wiosenne-wybory

Mroźne noce i zimowa aura panująca za dnia sprawiają, że szukamy ciepła i schronienia we własnym domu. Jednak za kilka tygodni czeka na kalendarzowa wiosna, a potem upragnione lato. To zatem najlepszy czas, by zorientować się w ofercie rynkowej, zaplanować budżet i przemyśleć, co zapewni nam ochłodę w najgorętszych dniach – klimatyzer czy klimatyzator stacjonarny? Porównujemy zalety i wady obu rozwiązań, aby finalny wybór był łatwiejszy i przede wszystkim satysfakcjonujący.

 

Klimatyzer – mobilny i niedrogi

Klimatyzer należy do urządzeń niedrogich w zakupie i mobilnych. Różne modele tego urządzenia można znaleźć na stronie Econovli.pl. Są one proste w obsłudze, funkcjonalne, a do tego estetyczne, więc spełniają praktycznie wszystkie wymagania domowników.

Mobilność tych urządzeń sprawia, że łatwo je przenosić między pomieszczeniami. Chłodną i nawilżoną mgiełkę powietrza można uzyskać dokładnie w tym miejscu, w którym akurat ktoś przebywa. To świetne rozwiązanie np. do domowych biur, bowiem podczas pracy przy komputerze, w upalne dni, wysoka temperatura mocno daje się we znaki, obniża zdolności psychofizyczne i znacząco wpływa na pogorszone samopoczucie. Dzięki chłodnej mgiełce powietrza można tego uniknąć. Ten sam efekt uzyska się, gdy klimatyzer zagości w sypialni.

Klimatyzator stacjonarny – wydajny i całoroczny

Jakie atuty przeważają za wyborem klimatyzatora stacjonarnego? Przede wszystkim jest to sprzęt wydajny. Pozwala na obniżenie temperatury na dużych powierzchniach, a przy tym utrzymanie zadanego poziomu przez długi czas, określony przez użytkownika.

Klimatyzatory stacjonarne sprawdzają się przez cały rok użytkowania. Nowoczesne modele są przy tym coraz bardziej ciche w pracy, energooszczędne, a do tego estetyczne. Gdy w grę wchodzi obniżenie temperatury i jej utrzymanie przez długi czas, stają się niezastąpionym rozwiązaniem. Oferują ponadto sporo funkcji, dzięki czemu można precyzyjnie dopasować sposób ich pracy do potrzeb domowników.

Wady obu rozwiązań

Klimatyzery nie obniżają temperatury we wnętrzach, lecz oferują chłodną, nawilżoną mgiełkę powietrza. Są znacznie mniej wydajne, bo sprawdzają się tylko na małych przestrzeniach. Klimatyzatory stacjonarne są drogie w zakupie i montażu, poza tym nie wszędzie możliwa jest ich instalacja. Mogą przy tym wpływać na przesuszenie powietrza, co nie jest pożądanym efektem. Dodatkowo wymagają regularnych przeglądów.

Na co lepiej postawić?

Mimo minusów każdego rozwiązania, mają one również sporo zalet. Urządzenia te są w stanie spełnić oczekiwania wszystkich domowników – chodzi o to, by dobrać je zgodnie z własnymi potrzebami, możliwościami zastosowania oraz budżetem przeznaczonym na zakup.

Rozwiązanie idealne? To, które dla domowników jest najwygodniejsze, odpowiada im pod względem kosztów, pasuje do estetyki wnętrza, oferuje ciekawe funkcjonalności i łatwość sterowania. Finalny wybór to zatem kwestia uwzględnienia plusów i minusów, a następnie dostosowania do wymogów instalacji czy obiektu mieszkalnego.

Facebook