Blog

projekty-domow-do-200-m2


Projekty domów o powierzchni powyżej 200 m2 to idealna propozycja dla inwestorów szukających przestronnych wnętrz i bogatego programu funkcjonalnego. Odpowiednio duża przestrzeń daje o wiele więcej możliwości aranżacyjnych i stworzenia bardziej rozbudowanych układów funkcjonalnych, doskonale wpisujących się w potrzeby użytkowników. Projekty dużych domów z biura Modern House są odpowiedzią na oczekiwania większych, wielodzietnych rodzin, ale równie chętnie decydują się na nie rodziny 2+2, które szukają dużej przestrzeni, a przy tym i większego komfortu życia.

Projekty domów powyżej 200 m2 od Modern House dla osób szukających dużej przestrzeni życiowej i komfortu na najwyższym poziomie 5

 

Imponująca przestrzeń dla wymagających inwestorów

Pierwsze, co nasuwa się na myśl w przypadku projektów domów powyżej 200 m2, to ich stosunkowo duża powierzchnia użytkowa. Obecnie standardem w budownictwie jednorodzinnym są obiekty o powierzchni 100–150 m2. Potwierdza to „Raport o budowie domów w Polsce” przygotowany przez serwis Oferteo.pl, w którym czytamy, że 42% Polaków buduje domy o powierzchni od 101 do 150 m2. Część osób decyduje się na większy metraż, w przedziale między 151 a 200 m2 (23%), natomiast jeszcze większe domy, o powierzchni od 201 m2 w górę, to 11% nowo powstałych budynków.

Domy z metrażem 200 m2 to już budynki znacznie większe, a przy tym i bardziej komfortowe jeśli chodzi o przestrzeń życiową dla ich mieszkańców. Projekty dużych domów z biura Modern House o powierzchni powyżej 200 m2 to rozwiązania architektoniczne o doskonałych proporcjach bryły, imponujące wielkością oraz odznaczające się ponadczasowym wzornictwem i harmonijnie skomponowaną kolorystyką poszczególnych elementów elewacji. Duże powierzchniowo domy najokazalej prezentują się na wielkowymiarowych działkach, z zaaranżowaną zielenią i elementami małej architektury ogrodowej.

Prywatność w rodzinnym otoczeniu

Projekty domów muszą zarówno podobać się pod względem wizualnym, jak i być dopasowane do indywidualnych oczekiwań inwestora względem liczby pomieszczeń w domu i ich rozkładu, a także liczby dostępnych w budynku kondygnacji oraz kształtu bryły. Jednocześnie projekt domu musi być również funkcjonalny i oferować dobrze wyważone proporcje.

Dość częstym rozwiązaniem w przypadku tego typu obiektów jest stworzenie dwóch stref – sypialnianej, która może znajdować się na poddaszu użytkowym lub na piętrze, oraz strefy dziennej z kuchnią, salonem, jadalnią i pokojem gościnnym. Zapewni to mieszkańcom poczucie swobody i intymności, a zarazem będzie sprzyjać rodzinnej integracji w częściach wspólnych o charakterze wypoczynkowym i rekreacyjnym.

Energooszczędność z odpowiednim zapleczem

Inwestorzy kładą coraz większy nacisk przy wyborze projektów dużych domów na ich energooszczędność i zastosowanie ekologicznych rozwiązań. Dom powinien wykorzystywać w jak największym stopniu światło słoneczne i bazować na odnawialnych źródłach energii, co zapewni dużą oszczędność eksploatacyjną. Jest to niezwykle istotne, szczególnie przy tak dużym metrażu użytkowym. Architekci z Modern House, przygotowując projekty domów powyżej 200 m2 powierzchni, uwzględniają takie rozwiązania w planach, nie zapominając przy tym o dużych przeszkleniach i oknach po stronie południowej.

Bardzo ważne jest, aby w projekcie dużego domu pojawiło się również obszerne zaplecze gospodarcze oraz pomieszczenia pomocnicze w postaci m.in. kotłowni, garażu, spiżarni czy pralni. W większości projektów dużych domów Modern House inwestorzy decydują się także na dodatkowe pomieszczenia rekreacyjne, powiększające przestrzeń użytkową przeznaczoną dla wszystkich domowników takie, jak np. sala do ćwiczeń, domowa siłownia czy bawialnia.

Projekty domów powyżej 200 m2 od Modern House dla osób szukających dużej przestrzeni życiowej i komfortu na najwyższym poziomie 6

Projekty domów Modern House o dużej powierzchni użytkowej przeznaczone są na większe działki, na których swobodnie można posadowić taki budynek. Warto zdecydować się na projekt przewidujący jednocześnie odpowiednią aranżację przestrzeni wokół domu w postaci np. tarasu słonecznego, altany z grillem, basenu ogrodowego czy zieleni. Atrakcyjna strefa rekreacyjna pozwoli na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu oraz na wieczorny relaks w zaciszu ogrodu.

Facebook