Blog

zaprawy-do-kostki-brukowej-na-bazie-zywicy1

Podczas, gdy zaprawy cementowe, mieszane na miejscu budowy, wymazywały z annałów historii większość swoich konkurentów, nowe firmy brukarskie zaczynają eksperymentować z innymi zaprawami i fugami. Obecnie na topie są wysokowydajne żywice w formie fug do kostki brukowej i kostki kamiennej. Sprawdź co oferują zaprawy do bruku na bazie żywic.

 

Do czego służy zaprawa z żywicy

 

Dzięki zastosowaniu odpowiedniego materiału wypełniającego, żywice te mogłyby być alternatywą dla zapraw na bazie cementu, których przemysł tak bardzo potrzebował.

Żywice epoksydowe nie są szczególnie tanie. Rzeczywiście, w porównaniu ze standardową zaprawą na bazie mieszanki cementowej, są one przerażająco drogie. Cena zaprawy epoksydowej, w przeliczeniu na wagę, jest dziesięć do dwudziestu razy większą niż cena za kilogram zaprawy cementowej. To, co dostajesz za swoje pieniądze wydane na zaprawę żywiczną, to wydajność, a kiedy weźmiesz pod uwagę koszt okresowego zrywania kostki, czyszczenia i kucia fugi, to może się okazać że taniej jest skorzystać z fugi epoksydowej.

Należy zauważyć, że nie wszystkie oparte na żywicy zaprawy do łączenia opierają się na żywicy epoksydowej. Kilka produktów o niższej wytrzymałości używa różnych różnych chemikaliów, w tym polibutadienu, do “sklejania” zawartości wypełniacza (zazwyczaj piasku). Podobnie termin “żywica epoksydowa” obejmuje stosunkowo szeroką gamę produktów i nie ma jednego “standardowego” materiału. Różne marki stosują różne żywice, utwardzacze i wypełniacze i nie można udokumentować wszystkich dostępnych odmian. Zamiast tego rozważa się dwa bardziej popularne rodzaje: informacje na temat rozwiązań alternatywnych powinny być łatwo dostępne u producenta / dostawcy.

Te dwa bardziej popularne rodzaje zapraw na bazie żywicy to (pół) suche zaprawy (czasem określane jako “polimerowe” lub “jednoczęściowe zaprawy żywiczne”), a te drugie to produkty w pełni płynne, które zazwyczaj są dwuczęściowe lub dwuskładnikowa zaprawą na bazie żywicy.

Polimerowy produkt typu “brush-in” jest zwykle produktem o mniejszej wytrzymałości, bardziej odpowiednim do stosowania na tarasach, podjazdach o małym natężeniu ruchu oraz w strefach dla pieszych o niskim zużyciu, podczas gdy mieszane zaprawy dwukomponentowe w pełni płynne są znacznie silniejsze i idealnie nadaje się na większe podjazdy, placów publicznych i wysokiego ruchu kołowego.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Twoje zgody

Google Analytics

Google Analytics wykorzystuje własne pliki cookie głównie do raportowania interakcji użytkowników w Twojej witrynie. Pliki te służą do przechowywania informacji, które nie umożliwiają identyfikacji użytkownika. Przeglądarki internetowe nie współdzielą własnych plików cookie między różnymi domenami. Google Analytics rejestruje adresy IP użytkowników, by umożliwić właścicielom tych witryn zorientowanie się, z jakich części świata pochodzą osoby odwiedzające ich witrynę („geolokalizacja według IP”) oraz chronić bezpieczeństwo usługi. Google Analytics nie udostępnia swoim klientom rzeczywistych adresów IP. Poza tym metoda nazywana maskowaniem adresów IP zapewnia właścicielom witryn korzystającym z Google Analytics opcję polecenia, by system Google Analytics używał do geolokalizacji tylko części adresu IP, a nie jego całości. Warunki korzystania z Google Analytics, do których muszą stosować się wszyscy użytkownicy tej usługi, zabraniają przekazywania do Google Analytics informacji umożliwiających identyfikację osób.

_ga,_gat,_gid,gadwp_wg_default_dimension, gadwp_wg_default_metric,gadwp_wg_default_swmetric

Facebook