Blog

pedro-miranda-3qzmbrvceyq-unsplash


Efektywność projektowania architektonicznego można zwiększyć dzięki innowacyjnym rozwiązaniom. Oprogramowania komputerowe takie jak Archicad sprawiają, że tworzenie starannie dopracowanych projektów może przebiegać błyskawicznie. Przekonaj się, jak to możliwe i czym są wspomniane narzędzia dla projektantów oraz architektów.

Czym jest Archicad?

Archicad jest wyspecjalizowanym programem CAD, który został opracowany przez węgierską firmę Graphisoft. Nadrzędnym celem węgierskich twórców było zastosowanie ich dzieła w projektowaniu architektonicznym. Aktualnie Archicad jest jednym z najpopularniejszych programów, które są wykorzystywane w biurach architektonicznych. Pozwala bowiem między innymi na przygotowywanie jednocześnie dwuwymiarowych rysunków oraz widoków perspektywicznych, a także aksonometrycznych.

Jednym z najważniejszych innowacyjnych narzędzi, które wpływa na efektywność projektowania jest Publikator. Pozwala on na łatwe tworzenie teczek arkuszy, które zawierają wszystkie potrzebne dokumenty oraz rysunki. To nie tylko przyspiesza proces twórczy, ale również znacząco ułatwia zarządzanie zasobami oraz organizację pracy.

Z kolei aplikacja BIMx pozwala na interaktywne przeglądanie projektu wykonanego w Archicad. Tym sposobem klienci mogą błyskawicznie zobaczyć na przykład to, jak będzie wyglądał ich dom z różnych perspektyw. Obie te funkcje znacząco podnoszą efektywność pracy architektów oraz projektantów wnętrz.

Czym jest Eptar?

Eptar natomiast to dodatkowe narzędzia BIM, które doskonale współpracują z Archicadem. Dla przykładu Reinforcement to aplikacja ułatwiająca projektowanie zbrojeń oraz tworzenie zestawień elementów stalowych dla budynków, które są opracowywane z wykorzystaniem oprogramowania Archicad.

Architerra natomiast jest dodatkiem pozwalającym w komfortowy sposób wizualizować morfologię w perspektywie dwuwymiarowej oraz w trójwymiarze. Z jego pomocą można bez problemu tworzyć, a także edytować modele 3D terenu.

Tiling natomiast to dodatek do Archicada, który ułatwia tworzenie układów płytek na ścianach oraz podłogach. Znacząco również zmniejsza on nakład pracy w trakcie projektowania powierzchni z płytek.

Podsumowanie

Archicad jest wyspecjalizowanym programem graficznym CAD, który został opracowany przez węgierską firmę Graphisoft. Jest to jedno z najpopularniejszych narzędzi wykorzystywanych przez między innymi architektów oraz projektantów. Eptar natomiast to dodatkowe narzędzia ułatwiające pracę w Archicadzie. Dzięki rozwiązaniom opisanym w tym artykule możliwe jest zmaksymalizowanie efektywności projektowania architektonicznego.

Innowacje, takie jak Publikator, BIMx, Tiling, a także Architerra i Reinforcement gwarantują pełen komfort pracy użytkowników, a w związku z tym szybką realizację precyzyjnie opracowanych projektów architektonicznych. Jeżeli interesują Cię opisywane narzędzia, wejdź na stronę internetową ich autoryzowanego dystrybutora. Sprawdź więcej informacji o Eptar: https://wsc.pl/produkty/eptar oraz Archicad: https://wsc.pl/.

Facebook